Dantų skausmas

- Jeigu staiga įsiskaudėjo dantis, o nuvykti pas odontologą negalite, jums padės kelios mažos gudrybės:
- Danties skausmą neblogai pašalina silpnas geriamosios sodos tirpalas. Vieną arbatinį šaukštelį sodos miltelių gerai išmaišykite šilto vandens stiklinėje. Paskalaukite gerklę ir burną šiuo eliksyru. Soda sumažina uždegimą ir mažina audinių dirglumą aplink skaudančią vietą. Per pusvalandį du-tris kartus paskalavus burną šiuo skysčiu, skausmas paprastai nurimsta.
- Kai kurių vaistinių žolelių, pvz. ramunėlių, šalavijų nuovirai irgi sumažins jūsų kančias. Raminamai veikia kamparo ir valerijonų tinktūra, nereta sudedamoji įvairių vaistų dalis.
- Palengvinti jūsų kančias gali mėtinės tabletės. Padėkite dvi-tris tabletes po liežuviu, ir po penkiolikos minučių palengvės. Ne šiaip sau mėtų dedama į dantų miltelius ir pastas. Gydomosios ir šviežinančios mentolio savybės žinomos nuo seno.
- Jeigu skausmas yra išties pragariškas, teks išgerti nuskausminamųjų, pvz., „Ibumax“, „Ibuprom“, „Nimesil“. Tačiau jokiu būdu nepiktnaudžiaukite panašiais preparatais. Pagailėkite savo kepenų ir skrandžio. Jokiu būdu nereikia kentėti dantų skausmo, o ypač jei pakilo temperatūra ir ištino žandas. Tai – pirmieji absceso (pūlingo minkštųjų audinių uždegimo) požymiai.

Dantų priežiūra
Svajojate apie holivudinę akinamo baltumo šypseną? Norite turėti sveikus ir gražius dantis? Pateikiame keletą patarimų kurie padės išlaikyti sveikus dantis.
JEI DANTYS VALOMI KASDIEN, AR REIKIA JUOS DAR PAPILDOMAI VALYTI TARPDANČIŲ SIŪLU?
Reikia, nes paprastas šepetėlis gerai neišvalo sunkiai pasiekiamų vietų, todėl kaupiasi apnašos ir didėja dantų ligų rizika.
KOKIO KIETUMO ŠEPETĖLĮ RINKTIS?
Geriausiai rinktis vidutinio kietumo šepetėlį su kelių ilgių šereliais, kad išvalytumėte sunkiai pasiekiamas vietas. Minkštas šepetėlis tinka, jei dantenos jautrios arba pažeistas dantų emalis. Kietą naudokite tada, kai yra dantų akmenų.

KIEK SYKIŲ PER DIENĄ BŪTINA VALYTI DANTIS?Dantis reikia valyti du kartus per dieną antibakterine pasta. Pastą galite kaitalioti. Jei dantys pageltę, rūkote, geriate kavą, vienąkart labiau tiks balinamoji pasta. Jautrioms, kraujuojančioms dantenoms rinkitės gydomąją pastą su žolelių ekstraktais ir pan.
KAIP PASIRINKTI TINKAMIAUSIĄ DANTŲ PASTĄ?Dantų pasta skirstoma į profilaktinę, gydomąją ir balinamąją. Paprastai kaina atspindi pastos kokybę, tačiau jei dantenos sveikos, tiks ir pigesnė, profilaktinė. Kraujuojančioms dantenoms reikėtų rinktis gydomąją, skirtą jautriems dantims. Joje turėtų būti stroncio chlorido, kalio nitrato, kalio chlorido, kalio pirofosfato ar natūralių dantenų jautrumą ir uždegimą mažinančių vaistažolių poveikio. Poveikis juntamas maždaug po mėnesio.

KODĖL VALANTIS DANTIS BALINAMĄJA PASTA DANTYS NEPABĄLA?
Smarkiai pageltusių dantų balinamoji pasta visiškai neišbalina, ypač jei dantys iš prigimties gelsvi. Dantų spalva dažniausiai yra genetiškai paveldima. Labai retai dantys būna sniego baltumo, dažniau turi gelsvą ar pilkšvą atspalvį.
DĖL KO ATSIRANDA BLOGAS BURNOS KVAPAS?
Blogas burnos kvapas gali atsirasti dėl virškinamojo trakto, dantų ir apydančio ligų. Pastarųjų dažniausia priežastis – prasta burnos higiena. Kad panaikintumėte blogą burnos kvapą, pirmiausia šalinkite priežastį, taip pat kas rytą valykite liežuvį. Esant burnos ertmės uždegimui, padeda burnos skalavimas ramunėlių, medetkų nuoviru, sodos ar druskos tirpalu (po kiekvieno valgymo). Profilaktiškai 1-2 kartus per metus apsilankykite pas odontologą. Jis pasirūpins burnos ertmės higiena, nuvalys apnašas, dėl kurių dažniausiai atsiranda nemalonus burnos kvapas.
Kontaktai
- Adresas: Taikos pr. 39-1, LT – 50226, Kaunas
- Telefonas: +370 37 380942
- Budintis tel. numeris: +370 618 09505
- El. paštas: info@azebrauskiene.lt
- Facebook paskyra
Darbo laikas:
10.00-20.00
10.00-19.00
Budintis tel. numeris